Dodela nagrada učesnicima literarnog konkursa “Neću da brigam, hoću da se igram“

novembar 22, 2016 objavljeno u rubrici Novosti autor Urednik

Lazar Čonkić uručio diplome i zahvalnice

Povodom Dečije nedelje Odeljenje društvenih delatnosti opštine Žabalj u saradnji sa osnovnim školama na području opštine Žabalj i Opštinskom narodnom bibliotekom “Veljko Petrović” Žabalj raspisalo je literarni konkurs “Neću da brigam, hoću da se igram” za učenike IV, V i VI razreda.
Komisija u sasatavu: Dubravka Dudić, predsednica, Suzana Uzelac i Mirjana Popov, članice, pročitala je 52 prispela rada, te ocenjujući tematsku i idejnu doslednost, bogatstvo jezika, kulturu izražavanja, gramatičku pismenost, stilsku ujednačenost i sugestivnost teksta, odabrala najbolje sastave u svim kategorijama zaključivši da deca uvek znaju šta hoće, da imaju jedan zadatak, da budu srećna, da rastu, uče i stvaraju kroz igru.
Diplome sa knjigama najuspešnijim učesnicima i zahvalnice učesnicima konkursa i direktorima osnovnih škola u velikoj sali Skupštine opštine Žabalj svečano je uručio Lazar Čonkić, član Opštinskog Veća za obrazovanje, istakavši da se pisanje kao stvaralačka veština i navika stiče jedino praksom pisanja i da mu je posebno drago što su danas došla sva deca koja su učestvovala na konkursu da prime priznanja u zdanju u kojem se donose važne odluke za njihovu budućnost i da će takvih aktivnosti biti još.

Diplomu i knjigu za najuspešniji literarni radu kategoriji IV razreda osvojili su:
1.nagrada: Lena Gligorijević, učenica IV/1 razreda Osnovne škole “Žarko Zrenjanin” iz Gospođinaca;
2. nagrada: Jovan Stanković, učenik IV/2 razreda Osnovne škole “Jovan Jovanović Zmaj” iz Đurđeva;
3. nagrada: Olivera Petković, učenica IV/4 razreda Osnovne škole “Miloš Crnjanski iz Žablja.

Diplomu i knjigu za najuspešniji literarni rad u kategoriji V razreda osvojili su:
1.nagrada: Adrijana Žižak, učenica V/2 razreda Osnovne škole “Đura Jakšić” iz Čuruga;
2. nagrada: Tamara Radanović, učenica V/2 razreda Osnovne škole “Đura Jakšić” iz Čuruga;
3. nagrada: Nena Avramović, učenica V/1 razreda Osnovne škole “Žarko Zrenjanin” iz Gospođinaca.

Diplomu i knjigu za najuspešniji literarni rad u kategoriji VI razreda osvojili su:
1.nagrada: Jelena Borišev, učenica VI /5 razreda Osnovne škole “Miloš Crnjanski” iz Žablja;
2. nagrada: Anja Savatović, učenica VI /5 razreda Osnovne škole “Miloš Crnjanski” iz Žablja;
3. nagrada: Ivan Berenić, učenik VI/1 razreda Osnovne škole “Đura Jakšić” iz Čuruga.

Specijalna nagrada i knjiga uručena je:
1. Dušanu Džambasu, učeniku VI/4 razreda Osnovne škole “Jovan Jovanović Zmaj” iz Đurđeva.

Zahvalnice su dobili:
iz Osnovne škole “Miloš Crnjanski” iz Žablja – Aleksa Grbić IV/4, Mihailo Popović IV/2, Nina Jovanović IV/4, Teodora Njegovan IV/4, Uroš Stepanov IV/4, Ivana Puača IV/3, Kalina Kozarev IV/4, Milena Dobrašinović IV/3, Luka Marković IV/2, Nikola Milutin IV/2, Milica Drakulić IV/4, Olivera Kostić VI/4, Smilja Krulj VI/3;
iz Osnovne škole “Đura Jakšić” iz Čuruga – Simon Savić IV/2, Teodora Janković IV/2, Marija Vujkov IV/2, Nevena Majski IV/2, Dragana Radanović IV/2, Aleksandra Vujičić IV/3, Danai Ksidara IV/3, Jovana Milenković IV/3, Nikola Miletić IV/3, Nataša Benke IV/4, Ivana Kekić IV/4, Anđela Milić IV/4, Maša Avramov IV/2, Tamara Radanović V/2;
iz Osnovne škole “Jovan Jovanović Zmaj” iz Đurđeva – Tamara Takač IV/2,  Andrijana Dimitrov IV/2, Milica Gavrić IV/2, Lenka Nijemčević IV/2, Dušica Isić IV/2, Nikola Marić IV/2, Milica Vukšić VI/4;
iz Osnovne škole “Žarko Zrenjanin” iz Gospođinaca – Milana Rutonić IV/2, Sara Vladisavljević IV/1, Predrag Šimić IV/2, Lejla Drljić IV/2, Đorđe Dračanski V/1, Miloš Ćirilović V/1, Branislav Ćirin V/1, Marija Isakov V/1.

Čestitamo  svim učesnicima u želji da pišu jer je to način da se neguje jezik, misao i emocija.

Dubravka Dudić