Песничко вече са песницима жабаљске општине

Песништво је простор који увек испуњавамо свежином духа, јер је жива реч поезије најдубљи говор који човек може упутити другоме.

Стога библиотеке радо отварају своја врата и тзв. песницима мањег формата, како би реч прострујала и како бисмо се преко поезије упознали и спознали.

Општинска народна библиотека “Вељко Петровић” Жабаљ ће 18. септембра у 18.00 часова у галерији ОНБ у Жабљу угостити песнике са жабаљске општине, у интерактивној песничкој вечери, којом ће модерирати уредница културног програма ОНБ Варја Нешић.

У програму учествују: Ирена Бодић са збирком “Панонске несванулице” из 2020. године и необјављеном поезијом, Драган Рибић са збирком “Под задњом кошуљом делфина” из 2023. године, Светлана Делић са збирком “Златне нити” из 2024. године, те Ковиљка Прошић Пилиповић са збирком “Кутија” из 2022. године и необјављеним песмама.

Придружите нам се у дељењу лепоте и добро нам дошли!