Гора преображења – Позајмно одељење

Хабјановић Ђуровић, Љиљана, Гора преображења, Глобосино д.о.о. АЛЕКСАНДРИЈА, Београд, 2015. године

Гора преображења је роман о српком принцу, монаху, игуману, књижевнику – Светом Сави. Он нас подсећа на то како су Немањићи стварали српску државу и Српску православну цркву. Такође, на то како је Свети Сава испунио себе светлошћу Духа Светога и њоме обасјао српски род. Наиме,  српски народ је кроз векове опстајао на стази светосавља. Читајући овај роман, идући од једног поглавља ка другом, упућени смо и сами у то како да се успињемо гором преображења.

“Сваки народ има оно што памти, оно што му је мера и завет, што му је пут и путоказ, за Србе то је Свети Сава, бесмртни владар и вечита свест и савест српског народа”
                                                                         Љиљана Хабјановић Ђуровић

Ауторка овог романа, Љиљана Хабјановић Ђуровић, рођена је 1953. године  у Крушевцу. Позната је читалачкој јавности као списатељица која у својој свакодневици негује духовне  вредности за које се залаже у књигама које пише. Живи посвећена молитви, писању и породици. Једна је  од најуспешнијих  српских списатељица у иностранству.

Прилажемо линк на којем се налази документарни филм по истоименом роману:

Информације о могућности задуживања:

*публикација доступна за изношење из библиотеке

*Одељење за одрасле

*Централна библиотека у Жабљу, огранак Чуруг, огранак Ђурђево

*доступност проверити преко линка за контакт