Збирка етнологије у очима ђака – Музејска недеља у ОНБ 2023

У оквиру обележавања Музејске недеље у ОНБ 2023 библиотеку су 17. маја посетили ученици трећег разреда ОШ „Милош Црњански“ у Жабљу.

Деца су са учитељицом дошла на позив библиотеке како би учествовала у радионици коју су припремиле и водиле библиотекарке Бојана Божић и Радојка Јовановић. Циљ радионице био је да се деца упознају са појединим изабраним предметима етнолошке збирке у оквиру музејске поставке ОНБ и да о предметима разговарају, да запамте нове и ретко употребљаване речи и да својим цртежима прикажу како замишљају употребу изложених предмета у прошлости.

Верујемо да је поред упознавања са предметима збирке и уопштено музејске поставке ОНБ важно да деца усвоје нова знања са разумевањем, интересовањем и да појашњавајући одређене термине и појаве заправо развијају мишљење и опсервацију, те добију интерес за упознавање прошлости, како свог завичаја, народа, тако и целог човечанства.

Због тога се радујемо овој сарадњи са ученицима и очекујемо их поново!