До нове библиотеке са Јасмином Нинков

Визионарство је потребно у данашњем свету, више не као привилегија, већ као услов опстанка установа, па и свих других система и дискурса у којима живимо свакодневно. Управо је у визионарском тону, обогаћена искуством посета светским библиотекама и радом сопствене установе, говорила наша драга гошћа, директорка Библиотеке града Београда, Јасмина Нинков, на промоцији своје књиге “Нова библиотека”, одржане 19. априла у галерији ОНБ, када су наши гости такође били рецензент проф. др Жељко Вучковић и проф. др Гордана Рудић са Катедре за библиотекарство Педагошког факултета у Сомбору, који су са ентузијазмом и освртом на савремене изазове библиотекарства изнели сопствена запажања о књизи и увидима Јасмине Нинков.