Светски дан књиге 2024. на Дечијем одељењу ОНБ

Светски дан књиге је дан који можемо у библиотекама сваког 23. априла славити и обележити на разне начине. У основи сваког догађаја који тим поводом организују библиотеке широм света стоји једна заједничка истина: библиотеке су привилеговани домови књига!

Ове године смо одлучили да се књиге сетимо са поштовањем њене куће, наше установе, да са нашом децом осмислимо један бонтон лепог и примереног понашања у библиотеци, јер је лепо понашање у нечијем дому одраз поштовања домаћина и предуслов односа који ће донети свакоме добро! Радионицу израде бонтона је водила библиотекарка Мирјана Попов у сарадњи са вртићком групом ПУ “Детињство” из Жабља, коју су у библиотеку довеле васпитачице и сараднице наше установе, Александра Божић и Добрица Трнинић.

Честитамо малишанима на креативним одговорима, стрпљењу и љубави коју су показали према књигама и њиховим даровима духа!