Августовска читања домаће и савремене поезије у ОНБ

Поезија је простор литературе који у данашње време доживљава извеетан процват у смислу пораста броја људи који се усуде поезију писати, издавати и бавити се њом у класичнијем или експерименталнијем виду. Ипак, истовремено, глас песме је и данас (можда као што је и увек био) изазован читаоцу јер тражи посвећеност – анализу осећаја, утиска, сопствене мисли и спремност да се чују дамари унутрашњег бића. Због тога поезија заузима привилеговано место у литерарном свету, које као библиотечка установа која похрањује песничко наслеђе и промовисањем и набавком афирмише савремено песничко стваралаштво препознајемо и желимо наше кориснике и пратиоце да подсетимо на лепоту поетске речи. Тиме вођени, месец август текуће 2024. године посвећујемо онлајн читању стихова по избору колега библиотекара, наших корисника и песника и пријатеља установе. До краја месеца на фејсбук страници и јутјуб каналу ОНБ “Вељко Петровић” Жабаљ и на јутјуб каналу можете испратити онлајн читања стихова савремених домаћих песника попут Матије Бећковића, Зорана Ђерића, Милене Марковић, Дејана Илића, Сунчице Радуловић, и тако даље.

Позивамо наше пратиоце да уживају у стиховима и одваже се да задуже песничке збирке у својим локалним библиотекама!