Концерт Музичке секције ОНБ у галерији библиотеке

Мелодија народне песме јесте мелодија заједнице, колектива и могућности да свако, извођач или слушалац, запева гласом мелодије чији су ритмови исконски и колективни и чији је задатак да се кроз заједништво и песму доживе најдубљи болови и највеће радости, тачније, да се обитава на извору живе речи. Због тога је први званични наступ Музичке секције ОНБ важан као подсетник на важност континуираног неговања народне песме, којој је предано посвећена Вера Салонски, координатор секције.

Концерт је одржан 20. августа у 19.00 часова, у четири блока, уз солирање младих полазника секције и гостовање музичког састава “Плетеница”. Музичко вече је уз пригодне речи отворила уредница културног програма Варја Нешић, а дружење уз песму је настављено и након званичног програма.