Дечија недеља ОНБ у Чуругу и посете деце

Током обележавања Дечије недеље у ОНБ ове 2023. године активне су биле и ограначке библиотеке у Чуругу, Ђурђеву и Госпођинцима.

Наиме, у огранку ОНБ “Петар Коњовић” у Чуругу одржане су три радионице: библиотекарка Радојка Јовановић је деци предшколског узраста одржала радионицу “На слово на слово” у свечаној сали ОНБ, Ива Бороја, Нађа Бороја, Анђела Божић и Тамара Божић одржале су радионицу израде накита од гумица, а Алекса Марковић је одржао ликовну радионицу по угледу на концепт у централној жабаљској библиотеци.

Такође, бројна одељења виших и нижих разреда ОШ “Ђура Јакчић” су посетила изложбу Растка Лечића учествујући у разговору о уметности са дежурним библиотекарима. Вртићке групе ПУ “Детињство” ОЖ посетиле су огранке у Госпођинцима и Ђурђеву, где су провеле извесно време са књигом и где су деца стекла право на бесплатне чланарине.