Пројекција филма о Атанасију Стојковићу за жабаљске средњошколце

Захваљујући доброј вољи Градске библиотеке “Атанасије Стојковић” Рума 19. децембра је у галеријском простору ОНБ организована пројекција филма о Атанасију Стојковићу у власништву румске библиотеке, ауторке Јелене Видаковић, уреднице медијских садржаја поменуте библиотеке. Пројекција је била намењена ученицима Средње школе “22. октобар” Жабаљ у оквиру редовне сарадње и договорених посета ученика садржајима које општинска библиотека у Жабљу нуди. С обзиром на то да је прича о животу и раду Атанасија Стојковића провокативна и дотиче се више области покривених наставним предметима у средњој школи, укључујући физику, филозофију, историју и националну књижевност, филм је својим одабраним, питким и занимљивим садржајем у целости држао пажњу ученика. Уводну реч о контексту тренутка у ком се Атанасије Стојковић развијао и о светоназору који је неговао, а који га савременом тренутку може учинити актуелним и занимљивим, говорила је уредница културног програма ОНБ Варја Нешућ, која је по завршетку пројекције одржала у виду игре усмени квиз са ђацима у намери да се одређене важне информације усвоје и додатно појасне. Ђаци и наставници у пратњи су имали прилику да погледају и плакатну изложбу румске библиотеке у оквиру целокупног пројекта посвећеног овом значајном српском аутору и научнику.