Промоција зборника у Матици српској

Након промоције прве књиге зборника „Историја насеља општине Жабаљ“ која је одржана 14. новембра 2022. године у ОНБ „Вељко Петровић“ Жабаљ, Матица српска са своје стране подржава афирмацију материјалног плода успешне сарадње Матице српске и Општине Жабаљ организовањем свечане промоције зборника радова у самој Матици српској у понедељак, 12. децембра с почетком у 18.00 часова.
Поздравну реч ће одржати председник Општине Жабаљ, г. Урош Радановић, а као промотери зборника и говорници ће учествовати проф. др Владан Гавриловић са Филозофског факултета у Новом Саду, г. Станко Трифуновић, музејски саветник Музеја Војводине, др Милан Мицић, генерални секретар Матице српске. Програм ће бити музички употпуњен наступом гајдаша г. Максима Мудринића.
Позивамо вас да узмете учешћа у овом значајном догађају који ће промовисати културу и прошлост, као и садашње напоре у раду у култури људи наше локалне заједнице и свих оних који у нашем завичају препознају непропадљиво и драгоцено национално наслеђе.
Добродошли!