Одржано предавање протосинђела др Клеопе Стефановића

Општинска народна библиотека „Вељко Петровић“ Жабаљ је имала задовољство да у суботу 26. марта у пуној сали галеријског простора библиотеке угости протосинђела др Клеопу Стефановића, настојатеља манастира Ваведења Пресвете Богородице у Сремским Карловцима и професора Карловачке богословије.

Отац Клеопа је посетиоцима одржао предавање о почетку свог монашког живота, те о драгоценим годинама проведеним у близини моштију Свете Петке у Јашију приликом докторских студија у Румунији.
Такође, имали смо прилику да чујемо његову песму посвећену овој светитељки, коју је надахнуто одрецитовала Дубравка Дудић.

У речи која је била вођена љубављу оца Клеопе према свој својој духовној деци, време је пролетело и библиотечки простор је постао место непроцењиво важног духовног сусрета.
Захвални смо подршци Епархије бачке и радујемо се будућим сусретима са оцем Клеопом и нашим угледним духовницима!