Музејске вечери у библиотеци

У складу са манифестацијом „Музеји за 10“, која се ове недеље одржава на националном нивоу, са задовољством се прикључујемо малим доприносом, истичући музејску и галеријску поставку ОНБ „Вељко Петровић“ Жабаљ у оквиру тродневне манифестације Музејске вечери, која ће почети на дан обележавања Међународног дана музеја 18. маја.

Музејска збирка која је под бригом Библиотеке део је пренесене збирке музеја са спомен-подручја на Тиси. Библиотека поседује општу збирку археологије, општу збирку етнологије, нумизматичку збирку, збирку старог оружја, збирку завичајних уметничких слика стваралаца 20. и 21. века, као и легат Владислава Рајчетића.

Целокупна поставка је увек отворена за јавност, а у наредним данима је желимо учинити приступачнијом јавности поменутом манифестацијом, према следећем распореду.

1. музејско вече 18. маја, среда – тема: АРХЕОЛОГИЈА – сада о сусрету
    Предавање археолога Станка Трифуновића
    Археолошка експедиција у Чуругу и Археолошки парк Чуруг
  2. музејско вече 19. маја, четвртак – тема: ИСТОРИЈА – сретање или конфликт
    Предавање историчара проф. Радице М. Туцакова
    Српска ратничка прошлост Шајкашке
  3. музејско вече 20. маја, петак – тема: ЕТНОЛОГИЈА – сећање које инспирише
    Предавање етнолога Драгане Латиновић
    Како смо кували и сви били срећни?

Предавања ће бити пропраћена активностима са омладином и децом, а посетиоци предавања ће имати могућност да се упознају са изабраним експонатима након предавања разгледањем саме поставке и прегледом доступних презентација на платну.

Посетите нашу јединствену збирку и искористите прилику за бесплатно учлањење од 18. до 20. маја!