Ћирило и Методије: творци прве словенске азбуке – Одељење за децу

Станишић, Слободан, Ћирило и Методије: творци прве словенске азбуке, Пчелица, Чачак, 2017. године

Животопис светитеља је велики изазов поставити у форму која ће привући дечију публику и постати класик који образује младе читаоце у погледу њихове културне прошлости. Управо је овај дечији роман Слободана Станишића, познатог и веома продуктивног аутора књижености за децу, један покушај приближавања једне далеке епохе хришћанских мисионара и зачетника српске писмености, светих Ћирила и Методија, деци савременог доба. Овај роман припада едицији Векови српске писмености.
Издвојили смо га препоруку за читање у спомен празника Светих Ћирила и Методија 24. маја и топло га препоручујемо за заједничка читања с вашом децом. Нека ова књига буде време октривања једне занимљиве прошлости два јунака романа, који откривају сасвим нови свет!
Информације о могућности задуживања:

• публикација за изношење ван библиотеке
  • Одељење за децу
  • централна библиотека у Жабљу, огранак Чуруг, огранак Ђурђево
  • провера доступности преко линка за контакт