Монодрама „Ленка Дунђерски: КОБНИ ЧАС“

Драги наши корисници и посетиоци, позивамо вас да будете наши гости у четвртак 15. септембра у 18.00 часова у галеријском простору библиотеке на извођењу монодраме Ане Митровић „Ленка Дунђерски: КОБНИ ЧАС“, коју ће играти драмска уметница Теодора Кушић.

Ленкин лик је реткима непознат симбол вечне љубави, а онима који су се упознали са токовима српске књижевности Ленка је симбол мртве и недостижне драге, песникове музе, достојне поређења са музама класичних песника и непролазним владаркама поетске инспирације, која се удружује са метафизичким симболизацијама лика жене у књижевности. У раскораку од Марије до Еве, или Еве и Марије, Ленка се смешта у поезију као најдостојније место на размеђи два света.

Дођите да заједно гонетамо тајну њеног лика!

Добродошли!