Промоција књиге Оливере Савић Балашевић

На велико задовољство становника наше општине, Библиотека  је 12. јуна 2020. године у свом дворишном простору угостила Оливеру Савић Балашевић и омогућила представљање њене аутобиографске књиге Планета Двориште, издате у Новом Саду 2019. године.

Будући да је реч о супрузи нашег великог кантаутора и надасве песника Ђорђа Балашевића, који нажалост није више међу нама, била нам је част да овом промоцијом која лирски осветљава живот Оливере Савић Балашевић омогућимо наставак низа сећања на све културно богатство које је оставио српској  музичкој и песничкој култури скупа са члановима своје породице.

Такође, управо је централна тема љубави и превазиђеног бола , над којом непрекидно трепери присутна, а невидљива аура великог музичара и песника, оно што је ово представљање учинило изузетно занимљивим и привлачним слушаоцима.

Књигу Оливере Савић Балашевић Планета Двориште је могуће наћи у централној библиотеци у Жабљу и у свим библиотечким огранцима.