Радионица за предшколце на Светски дан причања или читања бајки

Када се иза седам гора и иза седам мора догађају чуда, ваша Библиотека је ту да о њима заједно причамо!
На Светски дан причања или читања бајки, 26. фебруара 2021. године у Општинској народној библиотеци „Вељко Петровић“ Жабаљ је у просторијама централне библиотеке одржана радионица са предшколцима у организацији колегинице Мирјане Попов.
Малишани су имали задатак да уз помоћ картица на којима су били симболи ликова и карактера бајки осмисле своју причу и да је изразе текстом и цртежом.

Такође, сваки предшколац је имао обавезу да поведе друга или другарицу којима је омогућено бесплатно учлањење како би се и ова најмлађа група корисника упознала са насловима и фондом Дечијег одељења намењеног њиховом узрасту.

Читање бајки је залог интелигенције, маштовитости и пре свега простор за дељење интиме између родитеља и деце. Овом радионицом смо желели да подсетимо децу и родитеље на богатство моралних и естетских порука које ова литература за децу и даље чува, а доступно је на полицама библиотеке наше општине.